Суббота, 18.05.2024, 13:13
Приветствую Вас Гость | RSS


Церковь Адвентистов седьмого дня
              г.Конотоп

Питання, які ставить перед нами життя - урок №01

Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  ... -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24


Урок № 4
"Як потрібно розуміти біблію"

Одну людину засудили до 15 років позбавлення волі за тяжкі злочини. У в'язниці їй до рук потрапив Новий Заповіт. В'язень вирішив тричі прочитати цю книгу. Він чув, що Новий Заповіт - священна Книга. Ця людина вважала, що Бог не забуде її, якщо вона досить сумлінно вивчить Його Слово.

Скільки сил йому потрібно було витратити на вивчення цієї Книги! Стоячи на колінах посеред своєї камери, поволі вчитувався він у слова Нового 3аповіту. У камеру проникав єдиний промінь світла, який міг одночасно освітлювати лише два-три слова, отже, читання просувалося дуже повільно. kpiм того, щоразу, коли чулися кроки охоронця, в'язень змушений був ховати Книгу. hapeштi, через три роки, йому вдалося здійснити свою мpiю.

Вiн знайшов вipy i через деякий час почав проповідувати Боже Слово серед в'язнів. Навряд чи можна було знайти ще когось, хто з такою старанністю поставився б до свого служіння.

Тисячі ув'язнених прислухалися до його слів i присвятили своє життя Богові. Багато книг існує на землі, але тільки одна з них є Божим об'явленням. Єдина Книга розповідає нам про Бога, Його характер та задуми щодо людини. Ця книга - Біблія.

Біблія має невичерпну силу. Вона здатна змінити людину, i скрізь, де її вивчають, світ змінюється на краще.

1. Чому Біблія має особливу силу?

Таємниця особливої сили Біблії полягає в її походженні - ця Книга дана Богом.

"Усе Писання Богом натхнене i корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова" (2Тим.3:16-17).

3верніть увагу на слова: "Усе Писання Богом натхнене". Отже, i Новий, i Старий Заповіти є Словом Божим. Підтвердженням правдивості Старого Заповіту є численні посилання на нього в Новому Заповіті. Обидві книги перегукуються одна з одною, що свідчить про їхню достовірність.

Апостол Петро говорить: "Бо пророцтво ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим" (2Петр. 1:21).

Твердження це абсолютно правомірне, тому що в Біблії ми знаходимо понад 2500 виразів "так говорить Господь" або "i сказав Бог" ...

Бог звіщає Свої вічні істини через святих людей - пророків та апостолів. Святий Дух сходить на них yвi сні, у видіннях або іншим чином i велить їм записувати або звіщати Слово Боже. Про це засвідчив псалмист Давид: "Дух Господній говорить в мені, а слово Його на моїм язику!" (2Сам.23:2).

2. Творча сила Господа, втілена в Його Слові

Наш світ є видимим доказом могутності Слова Божого. "Словом Господнім учинене небо, а подихом уст Його все Його військо ... бо сказав Він - i сталось, наказав - i з'явилось" (Псал. 33:6-9).

Як дивовижно це звучить! Бог сказав - i з'явилася Земля.

Апостол пише: "Вірою ми розуміємо, що віки Словом Божим збудовані..." (Євр. 11:3).

Наш світ був створений Словом Божим. Творець дав нам Святе Письмо, аби людина знайшла нове життя, тому нерозумно відмовлятися від можливості отримати силу, яку дарує нам Біблія.

Біблія - істинне святе Боже Слово. З вірою ми маємо дотримуватися ycix його повчань i постійно звертатися до нього у своїх пошуках істинного шляху. З вдячністю ми повинні прийняти вci викриття у наших гріхах. Біблія дає людині вci закони, якими їй слід керуватися у своєму житті. Цю Книгу можна назвати безпомилковим Божим дороговказом до Істини i вічного життя.

"До Закону й свідоцтва!" - закликає пророк Ісая (Ісая 8:20). "Закон" і "свідоцтво" (або "об'явлення") - ці слова часто зустрічаються у Біблії. Слово "закон" об'єднує ті настанови, які Мойсей записав у перших п'яти книгах Біблії. Під "об'явленням" ми розуміємо слово Господа, яке Він передав через пророків.

У книзі icaї звучить заклик до людини звернутися до Слова Божого, до Біблії, яка є Правдою. Нема правди в словах людини, якщо вони суперечать Біблії.

Чи можемо ми осягнути силу Господа через Біблію? Це можливо за єдиної умови: ми маємо відкинути вci особисті оцінки, yci переконання, які "не говорять, як це Слово". Силу отримає той, хто зробить Святе Письмо єдиним мірилом свого життя.

Чи хочете ви мати цю силу? Господь закликає нас: "Скуштуйте й побачте, який добрий Господь!" (Псал. 34:9).

3. Живе Слово

Божественна енергія Слова Божого виявилася при створенні світу. Вона відображена в Писанні, нею жив icyc Христос. Саме про Христа сказано: "Слово сталося тілом і перебувало між нами" (Івана 1:14). Христос - живе Слово Боже. Біблія - це Його Святе Письмо. Вони перебувають у нерозривному гармонійному зв'язку, взаємно розкривають свою суть, свідчать одне про одного. icyc сказав: "Дослідітьно Писання ... - вони ж свідчать про Мене!" (Івана 5:39).

Біблія відкриває нам icyca, Бого-Людину.

До революції 1917 р. в одному з царських палаців зберігалися 850 жіночих портретів. Вони були подаровані імператриці Катерині ii відомим у той час графом Ротарі, який подорожував по pociї i писав жіночі портрети. У кожному з них можна було впізнати імператрицю. Подібність була старанно прихована, але тi, хто добре знав Катерину ii, бачили схожість поз, стилю одягу i прикрас, манери триматися.

Слово Боже також можна уявити coбi у вигляді картинної галереї. Уважний спостерігач помітить, що за всіма подіями, притчами, розповідями проглядається Бого-Людина. І чим більше ми вивчаємо Слово Боже, тим більше відкривається нам icyc Христос.

"Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і змінюємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього" (2Кор. 3:18).

Слід наголосити, що саме для того і було дане людині Слово Боже, аби, відродившись від Писання, ми уподібнилися до Христа - Живого Слова.

4. Як слід вивчати Біблію

а) Частіше читайте Біблію.

Вивчаючи її, ми неминуче відчуємо на coбi вплив Господнього Слова.

Але, можливо, хтось із нас, так само, як i ефіоплянин, запитає: "Як же можу [зрозуміти], як ніхто не напутить мене?" (Дії 8:31).

Більша частина Біблії написана так, що її слід розуміти буквально. Окремі ж місця викладені символічною мовою, i вивчати такі розділи слід відповідно до законів символічного тлумачення Слова Божого.

Перш за все ми повинні мати на увазі повчання, які містяться в Біблії: " ... бо ви знаєте перше проте, що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить" (2Петр.1:20).

Щоб не тлумачити Біблію хибно, потрібно залишити особисті міркування i погляди.

б) Вивчайте Біблію сумлінно.

До цього закликає апостол Павло: "Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вipнo навчає науки правди" (2Тим.2:15).

Не досить просто читати Біблію, ми маємо прагнути зрозуміти Слово Боже, що міститься в ній. icyc сказав: "Як у слові moїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, i пізнаєте правду,- правда ж вас вільними зробить!" (Івана 8:31-32).

Подорожній, який ретельно вивчить карту, ніколи не заблукає, опинившись на роздоріжжі. Про це треба пам'ятати, вивчаючи Біблію. Тільки сумлінно досліджуючи настанови нашого Найвищого Провідника, ми зможемо осягнути духовні істини.

в) "Перебувати в слові" - значить щодня досліджувати Писання.

Апостол Павло схвально говорить про верійських християн, які "...слова прийняли з повним запалом i Писання досліджували день у день..." (Дії 17:11) Це єдиний шлях для здобуття сили. У мipy того, як ми досліджуємо Біблію, усе більше зростає в нас "...сила Божа на спасіння кожному, хто вipyє..." (Римл. 1:16).

г) Дотримуйтеся настанов Біблії.

Існує небезпека, що ми можемо уподібнитися до тих людей, про яких апостол Павло говорив, "що вони завжди вчаться, та ніколи не можуть прийти до пізнання правди" (2Тим. 3:7) Це трапляється, якщо людина відмовляється прийняти настанови Слова Божого та жити згідно з ними.

На одному з богослужінь проповідник говорив про гріховність нашого життя. Присутня на проповіді жінка похилого віку після кожного названого rpixa голосно погоджувалася: "Амінь". Коли ж слова проповідника, на її думку, були звернені саме до неї, її голосне "Амінь" перетворилося на незрозуміле бурмотіння: "Це вже не проповідь. Нема чого втручатися в особисті справи!"

На жаль, i з нами буває так, якщо ми вважаємо Біблію Книгою книг тільки доти, доки вона не торкнеться прогріхів нашого особистого життя. Тоді, боляче уражені, ми відвертаємося від неї, бурмочучи щось про надмірну гостроту меча Істини.

Кожен християнин повинен із розумінням прийняти вci настанови й докори Біблії. Якщо ми дійсно намагаємося іти за Христом, то Він дасть нам пізнання Правди. icyc сказав: "Коли хоче хто волю чинити Його, той довідається про науку, чи від Бога вона, чи від Себе Самого кажу Я" (Івана 7:17).

"Зверніться но ви до картання мого,- ось я виллю вам духа свого, сповіщу вам слова свої!" (Прип. 1:23).

Соломон попереджає християн, які не бажають прийняти вчення Святого Письма: "Буває, дорога людині здається простою, та кінець її - стежка до смерти" (Прип.14:12).

Як страшно, коли людина вибирає хибну дорогу! Вивчаючи Біблію, ми повинні сумлінно дотримуватися її настанов та приймати вci її докори щодо нашого гpixoвнoгo життя.

"Через те, що ти відкинув Господні слова, то biн відкинув тебе ... " (1Сам. 15:23).

д) Вивчайте Біблію за темами.

Писання, яке зміцняє й озброює нас у боротьбі з дияволом, слід розділити на окремі теми. Бог бажає, щоб ми "дослідили Писання" (Івана 5:39).

Слово Боже містить серйозне застереження для тих, хто легковажно ставиться до його непорушності: "Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя i від міста святого, що написане в книзі оцій" (Об'явл. 22:18-19).

У першу чергу ці слова стосуються книги Об'явлення, але вони вказують i на те, як нам слід приймати Біблію взагалі. Ми повинні навчитися цінувати Слово Боже понад усю людську мудрість та молитися про керівництво Святого Духа при вивченні цього Слова.

"Що й говоримо не вивченими словами людської мудрості, але вивченими від Духа Святого, порівнюючи духовне до духовного" (1Кор.2:13).

Іcyc, "порівнюючи духовне до духовного", говорив Своїм учням: "Це слова, що казав Я до вас, коли був іще з вами: Потрібно, щоб виконалось усе, що про Мене в Законі Мойсеєвім, та в Пророків, i в Псалмах написане". Тоді розум розкрив їм, щоб вони розуміли Писання" (Лука 24:44-45).

Іcyc навчав, що окремі розділи Старого Заповіту взаємопов'язані. "Порівнюючи духовне до духовного", icyc провадив Своїх учнів до розуміння Слова Божого, виявляючи ці взаємозв'язки. Отримуючи біблійне знання у такий спосіб, учням легше i простіше було осягнути змicт Писання. Послідовники Христа змогли зрозуміти Слово Боже тільки завдяки біблійному методу тлумачення, а не завдяки тлумаченням, які пропонували окремі церкви або люди.

І сьогодні християни мають дотримуватися такого методу тлумачення. Щоб зрозуміти біблійне вчення, нам слід вивчати Писання за темами, доки нам не відкриється вся Істина. Ми читаємо: "Кого буде навчати пізнання, і кому виясняти об'явлення буде? ... Бо на заповідь заповідь, заповідь на заповідь, правило на правило ... трохи тут, трохи там" (Ісая 28:9-10).

Тричі повторюючи свою пораду, пророк Ісая підкреслює необхідність усвідомлення окремих текстів так, аби виявити думку, яка об'єднує їх. Заповіді, які ми знаходимо в різних текстах i навіть ок­ремих рядках, дають єдину повну картину Божого задуму та Його послання до нас.

Як приклад, згадаємо запитання, з яким звернувся в'язничний сторож до апостола Павла: "Що треба робити мені, щоб спастись?" (Дії 16:30).

У відповідь вiн почув: "Вipyй в Господа icyca, - i будеш спасенний ти сам та твій дім" (Дії 16:31).

На підставі лише цього вірша можемо дійти такого висновку: "Усе, що мені потрібно для спасіння, - тільки вipa". Але ми легко виявимо недостатність цього висновку, якщо звернемо увагу на інші слова: "Та й демони вірують,- i тремтять" (Яків 2:19).

Ми не можемо не визнати, що однієї віри не достатньо для спасіння.

Співставляючи інші вipшi Писання, ми відкриваємо для себе, що спасіння залежить від нашого прийняття Христа: від покаяння (Дії 3:19), визнання свoїx гpixiв (1Івана 1:6-7) i ще багато дечого. Отже, ретельно досліджуючи Слово Боже, ми знайдемо повну відповідь на питання: "Що мені робити, щоби спастися?" Крок за кроком, ми вийдемо на правильний шлях, порівнюючи наведені раніше вipшi книги Дії апостолів (16:30-31) з іншими заповідями Писання.Старанне вивчення Біблії дасть дорогоцінне знання yciм, хто прагне спасіння.

Коли ми звертаємося до Біблії з чистим, відкритим серцем, то осягаємо її істинний зміст. Біблія - найкращий тлумач самої себе. Якби людина змогла навчитися розуміти Біблію так, як це робив icyc, існувала б тільки одна вipa, тільки одне вipocповідання, тільки одна Церква.

5. Сила нашого життя

Свята Біблія надає життю сенсу, який допомагає нам долати вci мінливості долі. Вона свідчить нам про Бога, Котрий турбується про нас i намагається врятувати нас від гpixa. Вона допомагає помираючому без страху постати перед великим таїнством смерті. Вона вказує на інше життя.

Один християнин сказав своєму другові: "Я не можу навести жодних богословських аргументів, я не можу пояснити філософію об'явлення. Але я знаю: тільки Біблія змогла змінити мій поганий характер, вона приборкала в мені тигра".

Одного разу легковажний молодий чоловік переглядав те, що йому залишилося після смерті матері. Серед речей була і Біблія. Щось спонукало молоду людину розгорнути її. На першій сторінці він побачив написані знайомим почерком слова. Серце сина було зворушене, коли він прочитав: "Біблія збереже тебе від гpixa; гpix не дасть тобі збагнути Біблію".

"Я в серці своїм заховав Твоє слово, щоб мені не грішити проти Тебе" (Псал. 119:11).

Слово Боже - це наш захист від гpixa, наша сила, яка збереже нас у хвилину спокуси. Коли сатана спокушував icyca в пустелі, Христос тричі процитував Святе Письмо. Апостол Павло закликає нас: "... зміцняйтесь Господом та могутністю сили Його! Візьміть i шолома спасіння, i меча духовного, який є Слово Боже" (Ефес.6:10,17).

В 11-му вірші апостол радить нам зодягнутися "в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських". Слово Боже - це меч, який допоможе нам боротися зi спокусами.

Стародавні сарацинські воїни пишалися своєю зброєю. Деякі з їхніх мечів збереглися до наших днів, серед них i відомі дамаські клинки. Вважається, що ці клинки виготовлені з тонко сплетених сталевих ниток, які потім сплавлювалися особливим чином під дією вугільного жару. Гнучкість цих клинків була дивовижна: вістря можна було пригнути до ефеса, i меч при цьому не ламався. Про особливу міцність цієї зброї свідчить той факт, що меч вільно простромлював металеві лати. Лезо було настільки гостре, що навпіл розтинало підкинуту в повітря шовкову хустку.

Біблія - духовний меч, сплавлений з багатьох ниток Істини. Особливим чином під дією духовної сили вони були перетворені на одну могутню зброю Істини - святу Біблію. Про цей меч апостол Павло сказав: "Бо Боже Слово живе та діяльне, гocтpiшe від усякого меча двосічного,- проходить воно аж до поділу душі й духа, cyглoбiв та мозку кісток, судить думки та наміри серця" (Євр. 4:12).

Подібно до дамаського клинка, духовний меч - "Писання - не може порушено бути..." (Івана 10:35).

Не лякайтеся, якщо в житті спіткає лихо або спокуси постануть на шляху. Візьміть Слово Боже як свій захист, i Бог, що "... може вас зберегти від упадку ... " (Юди 24), не дозволить вам упасти переможеними. Поміркуйте над обітницею: "Жодна зброя, що зроблена буде на тебе, не матиме ycпiху ..." (Ісая 54:17).

Безмежна сила міститься у цій Книзі. Ніщо не може протистояти її мoгутностi, коли людина приймає її всім серцем.

Кожний християнин, який дотримується її порад, не боїться диявольських підступів. Віруючий, котрий любить цю Книгу, ніколи не буде самотнім i безпомічним.


Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  ... -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24

Меню сайта
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
*** Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианский форум, библиотека, каталог сайтов. Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Церкви.com