Суббота, 18.05.2024, 12:12
Приветствую Вас Гость | RSS


Церковь Адвентистов седьмого дня
              г.Конотоп

Здоров’я і щастя - урок №17

Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  ... -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24


Урок № 17 .
"Здоров'я і щастя "

Інспектуючи державні виправні установи, в одному з цехів офіційний представник помітив в'язня, який шив полотняні мішки для пошти.

- Шиємо мішки? - спитав представник.

- Ні, жнемо,- із сумною усмішкою відповів в'язень.

І це була правда, бо: "... що тільки людина посіє, те саме й пожне" (Гал.6:7).

Іноді ми тішимо себе надією, що нам пощастить обманути власну природу. Але, посіявши порушення законів нашого організму, ми, безперечно, пожнемо підірване здоров'я. Дотримуючись законів природи, ми зможемо сподіватися доброго стану здоров'я. Господь знає, що, маючи міцне здоров'я, людині легше бути добрим християнином, тому що фізичне здоров'я і духовна рівновага взаємопов'язані. Це підтверджує апостол Іван: "Улюблений,- я молюся, щоб добре велося в усьому тобі, і щоб був ти здоровий, як добре ведеться душі твоїй" (3Йоан 2). Ніколи наші думки не будуть повністю спрямовані до Бога, якщо тіло перебуває в полоні поганих звичок. Тому апостол Павло закликав: "Тож благаю вас, браття, через Боже милосердя,- повіддавайте ваші тіла на жертву живу, святу, приємну Богові, як розумну службу вашу" (Римл.І2:1).

Виконання морального і фізичних законів є наріжним каменем нашого щастя. Коли Ізраїль виходив з Єгипту, Господь наставляв народ: "Коли дійсно будеш ти слухати голосу Господа, Бога твого, і будеш робити слушне в очах Його, і будеш слухатися заповідей Його, і будеш виконувати всі постанови Його, то всю хворобу, що Я послав був на Єгипет, не покладу на тебе, бо Я - Господь, Лікар твій!" (Вих. 15:26).

1. Сім секретів здорового і щасливого життя

Щодня тисячі людей звертаються до лікарів за порадою, як зміцнити своє здоров'я. Найчастіше подібні прохання висловлюють дивними словами: "Підлікуйте мене, лікарю, тільки не розпитуйте мене про мій спосіб життя". Людина просить зміцнити її здоров'я, продовжити життя і водночас приховує спосіб життя, який згубно діє на неї. Навряд чи можна сподіватися, що лікар буде спроможний змінити внутрішні закони організму і пристосувати їх до самогубного способу життя.

Здоров'я не приходить само по собі. Творець хоче бачити нас живими і здоровими (див. 3Івана 2). Довге і щасливо прожите життя залежить від того, наскільки правильно ми додержуємося режиму, встановленого згідно з тими принципами, які не лише запобігають різним захворюванням, а й створюють сприятливі умо­ви для видужання у разі хвороби.

Від чого залежить наше здоров'я? Якщо ми справді нама­гаємося здобути здорове і щасливе життя, нам слід пам'ятати сім принципів здорового способу життя.

Чисте повітря. Добре здоров'я неможливе без чистого, сві­жого повітря. У повітрі, отруєному шкідливими викидами промислових підприємств, є багато бактерій, тому частіше бувайте за містом.

Сонце. Немає нічого більш важливого для підтримання життя на Землі, ніж дія сонячних променів. Сонце сприяє утворенню хлорофілу в рослинах, які ми вживаємо в їжу. Сонячне проміння вбиває багато хвороботворчих мікробів. Від сонячних променів можуть зблякнути штори на вікнах і килими, але хай це вас не турбує, тому що ці промені несуть здоров'я.

Відпочинок. Людське серце спроможне працювати сотню років, причому половина цього періоду припадає на відпочинок. Тільки долю секунди триває відпочинок серця, але і за цей час воно встигає добре розслабитися і відпочити. Хребет також потребує відпочинку, щоб відновити гнучкість. Відпочинок - це кращий природний цілитель для втомленого мозку і всього тіла. Відпочинок - це необхідний час, за який ми звільняємося від розумового і фізичного перевантаження, котрого зазнаємо як на роботі, так і вдома. Перевтома призводить до захворювань.

Фізичні вправи. Вийдіть на вулицю і займіться тренуванням своїх м'язів та застояних суглобів. Постійні фізичні вправи на свіжому повітрі принесуть здоров'я і життя. Мозок працює набагато ефективніше, якщо ми розумно розпоряджаємося своїм тілом і підтримуємо його в доброму стані. Не забувайте також, що різноманітні вправи - кращий засіб проти поганого настрою.

Вода. Пийте достатньо води. Вона необхідна кожній клітині нашого організму. Ця рідина природного походження справляє чудовий вплив на організм, коли приймати її усередину, а також під час водних процедур. Вода може використовуватися порізному. Правильно призначене лікування холодною і гарячою водою буде ефективним засобом у боротьбі із застудою та багатьма іншими хворобами. Водні процедури допомагають організмові відновити сили після виснажливої хвороби, травми, нервового розладу.

Правильне харчування. Їжа має бути здоровою, простою, смачно приготовленою; приймати її слід в один і той же час, не поспішаючи. Переїдання, особливо вживання жирів, солодощів і висококалорійної їжі, сприяє появі надмірної ваги та призводить до серйозних захворювань.

Наше тіло живе за рахунок тієї їжі, яку ми споживаємо. Тканини нашого організму потребують постійного відновлення й укріплення. Для роботи кожного органу потрібна значна кількість енергії, яку ми відновлюємо за рахунок їжі.

У виборі продуктів харчування нам слід керуватися єдиним правилом: організм має отримувати якомога більше корисних речовин. Наш апетит навряд чи буде тут добрим порадником. Погані звички в харчуванні роблять нас рабами бажань. Апетит змушує часто споживати продукти, які не тільки не зміцнюють здоров'я, а навпаки, підривають його. Орієнтуватися на те, як харчується більшість оточуючих, не слід, тому що багато захворювань виникає внаслідок неправильного харчування.

Щоб знати, яка їжа є корисною і здоровою, слід вивчити і дослідити Божі постанови щодо харчування людини. Злаки, фрукти, горіхи, овочі - ось що Творець визначив нам як їжу.

Довір'я Божественній силі. Здоров'я - це не просто добрий фізичний стан. Здоровий і щасливий спосіб життя залежить від гармонійного розвитку фізичної, розумової, духовної та суспільної сфер людської природи.

Довірити себе Божественній силі - значить знайти ключ до здорового і щасливого життя. Справді, наше здоров'я у багатьох випадках залежить від зусиль лікарів, але тільки віра в Господа допомагає одужати остаточно. Що б не трапилося з нами, ніколи не забувайте про Небесного Отця, Котрий завжди готовий прийти на допомогу і зцілити нас.

Псалмоспівець називає Його Господом, Який "всі провини твої прощає, всі недуги твої вздоровляє" (Псал.102:3). Якщо ми ні в чому не порушуємо Його волю, то в будь-який момент зможемо звернутися до Нього за зціленням. Наша сповнена віри молитва буде почута Богом.

2. Чи слід задовольняти свої примхи?

Бог створив Адама і Єву фізично досконалими. Перші люди не знали, що таке хвороба. Господь дав людині все необхідне для щасливого життя, а також відкрив їй принципи щодо праці та їжі. Доки людина додержувалася Божих постанов, їй невідомі були хвороби, муки, смерть. Але скуштувавши заборонений плід, Адам і Єва повстали проти Бога, а це принесло людині страждання, хвороби і, врештірешт, смерть. Світ, над яким людина була поставлена володарем, почав згасати (див. Бут.2:15-17)

За минулі століття мало що змінилося у людській природі, хіба що люди стали ще більш зневажливими до Божих постанов і законів природи. Сьогодні, наприклад, наш вибір продуктів харчування залежать не від того, наскільки вони корисні для нас, але наскільки подобаються нам на смак.

Ми забули, що належимо Богові, нашому Творцю. Ми належимо Йому, бо Він створив нас і викупив Своєю кров'ю. Ми двічі належимо Господеві всім своїм розумом, всією душею своєю і всім тілом своїм. Бо сказано: "Хіба ви не знаєте, що ваші тіла - то члени Христові? ... Не знаєте, що ваше тіло - то храм Духа Святого, що живе Він у вас, Якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож, прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони" (1Кор. 6:15,19-20).

Біблія навчає нас, як знайти світле і щасливе життя: "тож, коли ви їсте, чи коли ви п'єте, або коли інше що робите, - усе на Божу славу робіть!" (1Кор. 10:31).

Приємні смакові відчуття, апетит, особисті примхи і малодушність не повинні володіти нами. Згадайте, що сатана погубив Адама і Єву, спокусивши їх гарним виглядом і смаковими якостями плоду. Сатана спокушував і Христа, коли Він починав Своє земне служіння. Адам не зміг встояти. Ісус, витримавши випробування, переміг сатану.

Згадаємо, як це було. "І ось приступив до Нього спокусник і сказав: "Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами. А Він відповів і промовив: "Написано: не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих" (Матв.4:3-4).

Ісус переборов спокуси, спираючись на Слово Боже. Послідовник Ісуса "повинен поводитись так, як поводився Він" (1Івана 2:6). Перебуваючи в нас, Ісус звільняє нас від непотрібних забаганок і малодушності, зокрема й у їжі.

3. Божі настанови щодо їжі і харчування

До гріхопадіння Адам і Єва дотримувалися правильного режиму харчування. Вони споживали фрукти, злаки і горіхи. Після гріхопадіння до продуктів харчування були додані овочі. Після потопу, тобто через 1500 років, людині було дозволено споживати м'ясо чистих тварин, зокрема вівці, корови, оленя.

Після виходу Ізраїлю з Єгипту до землі Ханаанської Господь наказав Своєму народові їсти тільки чисту їжу. Із книг Левит (11) і Повторення Закону (14:3-21) ми можемо довідатися, які види птахів, риб і тварин Господь вважає нечистими і непридатними для вживання в їжу. Чисті тварини повинні жувати жуйку і мати роздвоєні ратиці. Чиста риба має луску і плавці. Забороняється споживати птахів, які їдять падло. Особлива заборона накладається на вживання свинини. "... І свині, бо має розділені ратиці, а жуйки не жує,- нечиста вона для вас: їхнього м'яса не будете їсти, а до їхнього падла не доторкнетеся" (П.3ак.14:8).

Учені науково обґрунтували заборону вживання свинини в їжу.

Чи актуальні ці закони про чисту і нечисту їжу в новозавітні часи? Принципи здорового способу життя не змінюються з часом. Більше того, із поширенням хвороб, які сьогодні особливо уражають тваринний світ, людині треба бути розбірливою і вимогливою до свого харчування, а також до способу життя загалом. Наприклад, забруднення річкової та морської води зробило рибу та інших її мешканців небезпечними для споживання. Тварини і птахи все частіше хворіють, тому споживання м'яса загрожує здоров'ю людини. Тому в наш час усе більшого поширення набуває вегетаріанська дієта.

Нечисті тварини до кінця світу залишатимуться нечистими і непридатними для споживання людиною. Про це ми читаємо в пророка Ісаї: "... А ті, хто освячується й очищає себе у поганських садках, один по одному, всередині, їдять м'ясо свиняче й гидоти та миші, - вони разом загинуть, говорить Господь! ..." (66:17).

Завжди треба пам'ятати пораду апостола Павла: "Тож, коли ви їсте, чи коли ви п'єте, або коли інше що робите, - усе на Божу славу робіть!" (1Кор. 10:31).

4. Чи слід християнинові вживати стимулятори і наркотики?

Якою має бути позиція християнина щодо стимуляторів, наркотиків, нікотину, алкоголю? Чи повинні ми йти за своїми примхами чи за Словом Божим? Господь просить нас віддати Йому не лише наше серце, а й розум і тіло.

Четверо юнаків з Юдиних синів: Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія, перебуваючи в полоні вавилонського царя, відмовилися приймати їжу і пити напої з царського столу, бо вважали їх шкідливими для організму. У книзі пророка Даниїла читаємо: "І поклав Даниїл собі на серце, що він не оскверниться їжею царя та питвом, що той сам його пив, і просив він начальника євнухів, щоб не осквернитися" (1:8).

Господь винагородив Даниїла і трьох юнаків за додержання настанов Божих (див. Дан.1:9-20).

Алкоголь.

Біблія суворо забороняє вживання будь-яких спиртних напоїв.

"Вино - то насмішник, напій п'янкий - галасун, і кожен, хто блудить у ньому, немудрий" (Прип.20:1).

"Горе тим, що встають рано-вранці і женуть за напоєм п'янким, і тривають при нім аж до вечора" (Ісая 5:11).

Біблія зупиняє і тих, хто дає іншим пити алкогольні напої: "Горе тому, хто свого ближнього напоює з келиху гніву свого, і поїть, щоб бачити сором його!" (Авак.2:15).

Алкогольні напої вживають здебільшого тоді, коли бажають відчути дурман, що виникає через отруєння мозку. У будь-якій концентрації дія алкоголю подібна до дії наркотика. Фактично алкоголь можна прирівняти до наркотиків.

Ті, хто опоганює себе алкоголем і наркотиками, не матимуть доступу в Царство Небесне. Апостол Павло сказав: "Ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки - Царства Божого не вспадкують вони!" (1Кор.6:10).

В Об'явленні читаємо: "І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, хто записаний у книзі життя Агнця" (21:27).

Нікотин.

Учені назвали нікотин речовиною- вбивцею. Наукові дослідження встановили тісний взаємозв'язок між вживанням нікотину і раком легенів, емфіземою, серцевими захворюваннями та іншими хворобами. Однією з головних причин смерті, яку можна було б відвернути, є паління. Кожна сьома смерть - від паління. Паління - це не просто азартне захоплення: кожен курець ризикує своїм здоров'ям. Одних паління вбиває, інших робить хронічно хворими. Людина, що викурює дві і більше пачок цигарок за день, протягом усього свого життя викурює понад півмільйона цигарок. У результаті цього її життя скорочується на 4,4 млн. хвилин (тобто майже на 9 років) порівняно з тими, хто не палить.

Наркотична дія нікотину настільки велика, що відмовитися від цієї шкідливої звички нелегко. Але той, хто звертається по допомогу до Спасителя Христа, Який прийшов визволити нас від гріха, здобуде перемогу над своєю залежністю. Спаситель бажає звільнити нас від будь-якої шкідливої звички, бо Його головне прагнення - бачити нас здоровими і щасливими.

Кава, чай і тонізуючі напої. Той факт, що нам важко відмовитися від тонізуючих напоїв, повинен застерегти нас: ці напої формують звичку. Тонізуючу дію на організм справляє теїн, що міститься в чаї, і кофеїн - у каві, а також напої типу кока-коли.

Дослідження вчених доводять: надмірне вживання алкоголю в семи випадках зі ста було причиною фізичних захворювань, тоді як чай і кава були причиною захворювань у сорока випадках зі ста. Часто ті, хто збирається змінити спосіб життя, задають питання: чи набагато довше живуть ті, хто дотримується здорового способу життя?

Факультетом профілактичної медицини університету Лома Лінда (США) упродовж дев'яти років проводилися дослідження щодо з'ясування причини смерті членів Церкви християн - адвентистів сьомого дня, які додержувалися здорового способу життя. Було проаналізовано 57 тис. випадків. Потім висновки порівнювали з даними, отриманими в результаті аналогічних досліджень, серед населення Каліфорнії. Порівнювані групи були старанно підібрані за ознаками віку, статі, расової приналежності, місця проживання і професії, отже, єдиною розбіжністю було додержування певних норм здорового способу життя.

Норми здорового способу життя, яких дотримуються християни - адвентисти, передбачають відмову від нікотину, алкоголю, кави, тонізуючих напоїв, чаю. Значна частина їх віддає перевагу вегетаріанству; усі відмовляються від їжі, визначеної законом як нечиста. Загалом тривалість життя членів Церкви християн - адвентистів на 5-6 років більша, ніж у середньому серед населення. Як бачите, різниця суттєва.

5. Перемога у Христі

Господь закликає християн бути поміркованими в усьому. Християнство можна назвати розумною релігією. Воно змінює людину, її спосіб мислення, стиль життя. Християнин спроможний керувати своїми пристрастями. Справжній християнин є послідовником апостолів, зокрема апостола Павла: "Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним" (ІКор. 9:27).

Коли ми народжуємося згори, наш розум і воля підпорядковуються Святому Духові: "Тому то, браття, ми не боржники тіла, щоб жити за тілом; бо коли живете за тілом, то маєте вмерти, а коли духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити" (Римл. 8:12-13).

Християнин, який живе Словом Божим і прийняв Святого Духа, силою Христа переможе будь-який гріх. Він викорінить будь-яку погану звичку, яка послаблює його фізичні чи духовні сили. Наше приготування до життя в Небесному Царстві означає поступове уподібнення до Христа.

"Улюблені, ви тепер Божі діти, але ще не виявилося, що ми будемо. Та знаємо, що коли з'явиться, то будем подібні до Нього, бо будемо бачити Його, як Він є. Кожен, хто має на Нього надію оцю, очищає себе так же само, як чистий і Він" (1Івана 3:2-3).

Дорогий Отче Небесний! Допоможи нам чинити так, як чинив Ісус у Своїй чистоті і святості. Даруй нам благодать свою, щоб ми зуміли звільнитися від усього поганого в нашому житті. Без тебе ми безпорадні. Але ми любимо Тебе і намагаємося бути подібними до Тебе. Допоможи нам і дай сили перебороти наші слабкості. В ім'я Ісуса просимо. Амінь.


Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  ... -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24

Меню сайта
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
*** Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианский форум, библиотека, каталог сайтов. Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Церкви.com