Суббота, 18.05.2024, 13:14
Приветствую Вас Гость | RSS


Церковь Адвентистов седьмого дня
              г.Конотоп

Чудодійна сила в нашому житті - урок №16

Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  ... -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24


Урок № 16 .
"Чудодійна сила в нашому житті "

Перед тим як вознестися на Небо, Ісус залишив учням дорогоцінний дар, промовивши: "Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його" (Івана 16:7).

1. Природа Святого Духа

Жодна таємниця так не захоплює і не цікавить людський розум, як питання про характер Бога.

"О глибино багатства, і премудрости, і знання Божого! Які невідомі присуди Його, і недосліджені дороги Його!" (Римл. 11:33).

Своїм обмеженим розумом ми не можемо повністю збагнути природу Святого Духа. У розмові з Никодимом Ісус порівнював дію Святого Духа з віянням вітру.

"Дух дихає, де хоче, і його голос ти чуєш, та не відаєш, звідкіля він приходить і куди він іде. Так буває і з кожним, хто від Духа народжений" (Івана 3:8).

Якості. Ісус говорить, що Святий Дух володіє життям і є однією з Осіб Божественної Трійці.

"Тож ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа" (Матв.28:19).

У Посланні до римлян (8:27) ми читаємо про властивості Духа. Біблія говорить нам, що Дух "усе досліджує" (див. 1Кор.2:10). Святе Письмо вказує на любов Духа (див. Римл. 15:30) і називає серед Його особливостей уміння навчати (див. Неєм.9:20), направляти (Дії 15:6-7), сумувати з приводу людських гріхів (Ефес 4:30). Біблія навчає, що Святий Дух заступається за нас перед Господом (див. Римл.8:26-27).

Участь у творінні. У Святому Письмі повідомляється про те, що Святий Дух разом з Отцем і Сином створював Усесвіт.

"Напочатку Бог створив небо та землю ... і Дух Божий ширяв над поверхнею води" (Бут. 1:2).

"Своїм Духом Він небо прикрасив ..." (Йов 26:13).

У Старому Заповіті Святий Дух згадується багато разів. Про Нього розповідається як про Особу, що володіє глибоким розумінням людської природи і здатна спрямовувати людину в її житті. Він зображений також як сила, яка виконує повеління Божі серед людей на Землі. У Новому Заповіті Святий Дух набуває особливого значення, бо стає особистим Представником Христа в нашому світі.

2. Особистий Представник Христа

Востаннє розмовляючи із Христом, Його учні відчули себе самотніми і покинутими. Проте Ісус не залишив їх без надії та підтримки.

"Я не кину вас сиротами ..." (Івана 14:18).

"І вблагаю Отця Я,- і Втішителя іншого дасть вам ... Духа правди ..." (Івана 14:16-17).

Усе земне життя Христа позначене благодатною дією Святого Духа. З моменту Свого хрещення і до Голгофського хреста Святий Дух супроводжував Його. У Своєму вченні Господь відкрив силу Святого Духа у спасінні грішників.

Згідно з Божим Планом спасіння людського роду, Ісус мав вознестися на Небеса і стати перед престолом Божим як наш Заступник. У Біблії читаємо, що Христос увійшов "в саме небо, щоб з'явитись тепер перед Божим лицем за нас ..." (Євр.9:24).

"... Маємо Заступника перед Отцем,- Ісуса Христа Праведного" (1Івана 2:1).

На Небесах ми представлені нашим розп'ятим Господом, а на Землі маємо небесного Посланця в Особі Духа Святого.

"Я правду кажу вам: краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його" (Івана 16:7).

Втілившись у людську природу, Ісус не міг бути всюдисущим, а Святий Дух, не обмежений фізичним тілом, міг бути скрізь, здійснюючи Свою чудодійну роботу.

3. Спасенна сила

Святий Дух відроджує нас до нового життя. Відповідаючи на запитання, яке турбувало Никодима, Ісус звернув особливу увагу на те, що серце людське не може бути змінене без дії Святого Духа: "... Поправді, поправді кажу Я тобі:, коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже" (Івана 3:5).

Отже, тому Ісус і залишив на Землі Святого Духа, Який має Божественну силу для перетворення нашої гріховної природи на Його подобу.

Якби не викривальна сила Духа, ми ніколи не змогли б відчути, що осуджені за свої гріхи. Подякуємо Господеві, Який дав нам обітницю: "А як прийде; Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд ..." (Івана 16:8).

Святий Дух звертається безпосередньо до нашого серця: "А коли ви відхилитесь праворуч, чи підете ліворуч, то вуха твої будуть чути те слово, яке позад тебе казатиме: "Це та дорога, - про­стуйте ви нею!" (Ісая 30:21).

Постараймося і ми почути в голосі Святого Духа голос нашого Бога! Святий Дух не тільки викриває наші гріхи, а й указує нам правильний шлях.

"А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, - казатиме, і що має настати, - звістить вам. Він прославить Мене, бо Він візьме з Мого та й вам сповістить" (Івана 16:13-14).

Святий Дух провадить нас до Ісуса, указуючи на Нього як на Викупителя світу.

"І як буду піднесений з землі, то до Себе Я всіх притягну" (Івана 12:32).

Через Святого Духа ми можемо спілкуватися з Ісусом. Завдяки телефону людина відчуває близькість свого співрозмовника. Але навряд чи подібне порівняння можна застосувати, коли йдеться про дію Святого Духа. Людина натискає на вимикач, і лампочка, яка живиться невидимим струмом, освітлює кімнату. Але і цього порівняння не достатньо для того, аби показати, як через Святого Духа ми отримуємо від Бога світло і силу. Святий Дух провадить нас у присутність Христа. Наша духовна природа зливається з Його Божественною сутністю, і Божественна любов, яка об'єднує нас із Ним, набагато перевершує найбільш чисте й палке почуття, котре виникає між близькими людьми.

Небесна сила спрямована тільки на спасіння людини. Святий Дух виконує Божий план, діючи в нас і для нас, щоб завершити наше спасіння. "... Бо при вас перебуває, і в вас буде Він" (Івана 14:17).

4. Повнота дару

У день П'ятидесятниці Святий Дух був явлений у всій Своїй повноті та безмежності. Так здійснилася обітниця Господа: "Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете ..." (Дії 1:8). При хрещенні Христа Дух зійшов у вигляді голуба, у П'ятидесятницю ж "з'явилися їм язики поділені, немовби огненні ..." (Дії 2:3). Наповнившись Духом Святим, апостоли змогли розповісти про Христа людям різних націй: "Парфяни, та мідяни, та еламіти, також мешканці Месопотамії, Юдеї та Каппадокії, Понту та Азії, і Фрігії та Памфілії, Єгипту й лівійських земель край Кірени, і захожі римляни, юдеї й нововірці, крітяни й араби,- усі чуємо ми, що говорять вони про великі діла Божі мовами нашими!" (Дії 2:9-11).

Біблія порівнює злиття Святого Духа з благодатним дощем. "А ви, сіонські сини, радійте та тіштеся Господом, Богом своїм, бо вам їжі Він дасть на спасіння, і найперше зішле вам дощу, дощу раннього й пізнього" (Йоіл 2:23).

Дощ насичує землю і живить насіння, пробуджуючи в ньому нове життя. Значення П'ятидесятниці полягає в тому, щоб наповнити залишене Христом Слово життєдайною силою і через Його учнів передати це Слово людям. Тільки Святий Дух, Який проникає в серце, міг привести слухачів Євангелія до питання: "Що нам робити, мужі, браття?"

5. Чи всім дарується Святий Дух?

У день П'ятидесятниці апостол Петро отримав дар Святого Духа і став провідником людей до Христа.

"А Петро до них каже: "Покайтеся, і нехай же охреститься кожен із вас в ім'я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів,- і дара Духа Святого ви приймете!" (Дії 2:38).

Петро наголосив: грішник має покаятися, щоб отримати дар Святого Духа. Ми повинні відвернутися від гріха, перш ніж Ісус дасть нам Свій великий дар.

Разом з тим, потрібно пам'ятати, що лише завдяки силі Святого Духа люди відгукнулися на заклик апостола Петра. Дух привів їх до каяття. Через Духа Святого Господь приводить нас до бажання назавжди відвернутися від гріха.

"Або погорджуєш багатством Його добрості, лагідності та довготерпіння, не знаючи, що Божа добрість провадить тебе до покаяння?" (Римл.2:4).14

Покаяння веде до навернення, як зазначив апостол Петро (Дії 3:19), а навернення - це повна зміна, повне оновлення.

Однією з умов отримання Духа апостол Петро називає хрещення. Це узгоджується зі словами Ісуса Никодимові: людина має народитися від води і Духа (див. Івана 3:5).

Ісус навчає, що лише любов Господа і серце, сповнене послуху, можуть привести нас до отримання дару Святого Духа.

"Якщо ви Мене любите, - Мої заповіді зберігайте! І вблагаю Отця Я, - і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік пере­бував,- Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас пере­буває, і в вас буде Він" (Івана 14:15-17).

Отримання Святого Духа залежить від того, наскільки повно ми зберігаємо Заповіді Господа. Там, де перебуває Святий Дух, немає місця для гріха.

Людина, яка сподівається отримати дар Святого Духа і водночас свідомо чинить гріх, прямує хибним шляхом, і марні сподівання такої людини. Не забуваймо, що існує також злий дух. Він протистоїть Духові Святому, зводить людину і змушує її повірити, що вона отримала дари Святого Духа. Тому не слід вимагати для себе дарів Господніх. Замість них ми можемо отримати оманливе почуття, навіяне сатаною: "Улюблені,- не кожному духові вірте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони, бо неправдивих пророків багато з'явилося в світ" (1Івана 4:1).

"До Закону й свідоцтва! Як вони не так кажуть, як оце, то немає для них зорі ранньої" (Ісая 8:20).

Слово Боже попереджає щодо неправдивих учителів і духів, які спокушують людину. Перед Другим приходом

Ісуса дух неправди виявить себе з особливою силою і буде прийнятий усі­ма, хто не сповідує чисті біблійні істини. Вони остаточно зійдуть зі шляху правди.

"І тоді то з'явиться той беззаконник, що його Господь Ісус заб'є Духом уст Своїх і знищить з'явленням приходу Свого. Його прихід - за чином сатани - буде з усякою силою й знаками та з неправдивими чудами, і з усякою оманою неправди між тими, хто гине, бо любови правди вони не прийняли, щоб їм спастися" (2Сол.2:8-10).

6. Дія Святого Духа в нашому житті

Грішникові розповіли про спасіння в Ісусі. У його серці засвітилася надія знайти спасіння. Глибоко розкаюючись, він молився, щоб Господь простив йому гріхи, і йому була подарована сила жити надалі життям без гріха.

Саме Святий Дух привів цю людину до Христа, наділивши її прагненням звільнитися від гріхів. Від Духа надійшло і саме прощення, про яке так щиро молилася ця людина. Крок за кроком Святий Дух провадив її з темряви гріха до Божественного світла. "Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі" (Римл.8:14).

Святий Дух підносить наші молитви до Божого престолу.

"Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах: бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих" (Римл.8:26-27).

Людина, яка отримала Духа Божого, отримує і Його плоди: "А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, здержливість, лагідність: Закону нема на таких!" (Гал.5:22-23).

Плоди Духа є свідченням про те, що ми прищеплені до Божественної Лози: "Я - Виноградина, ви - галуззя. Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви" (Івана 15:5).

Життя, наповнене Духом, позначене любов'ю, радістю, миром і благодаттю.

Чи стало таким ваше життя? Коли християнин наповнений Святим Духом, його життям керує цей Дух. Його молитви досягають престолу Господнього. Слово Боже стає зрозумілим і близьким йому. Йому не загрожує поразка в боротьбі з тілом, сатаною та світом, бо Силою Духа він може протистояти спокусам і гріху. Він живе наповненим християнським життям свідка Божої Правди і приводить своїх ближніх до Христа. Зверніться до Послання апостола Павла до римлян (розд.8). Яким чудовим зображено там життя справжнього християнина!

Воно є виконанням обітниці Христа: "... Я прийшов, щоб ви мали життя, і з подостатком щоб мали" (Івана 10:10).

Як ми зможемо прийти до цього життя "з подостатком"? Знаходимо відповідь: "... Наповнюйтесь Духом ..." (Ефес.5:18).

Завжди пам'ятайте про любов Господа і Його прощення. Припадіть до небесного джерела Істини, вбирайте в себе Слово Боже. Не порушуйте спілкування зі Спасителем; з дня на день зміцнюйте свій живий зв'язок із Ним. Покладіться на силу Духа, бо Христос перебуває у вас Духом Своїм, даруючи силу жити життям перемоги над гріхом. Присутність Святого Духа допоможе викорінити гріх, перемогти його.

Апостол Павло розповідає про наповнене Духом життя християнина: "... Він дав вам за багатством слави Своєї силою зміцнитися через Духа Його в чоловікові внутрішнім, щоб Христос через віру замешкав у ваших серцях, щоб ви, закорінені й основані в любові, змогли зрозуміти зо всіма святими, що то ширина й довжина, і глибина й вишина, і пізнати Христову любов, яка перевищує знання, щоб були ви наповнені всякою повнотою Божою" (Ефес.3:16-19).

Християнам, які намагаються усі свої багатство, час віддати заради наближення Царства Божого, Христос обіцяв: "Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете ... до краю землі" (Дії 1:8).

7. Дари Святого Духа

У Писанні визначено чітку різницю між Божим даром, тобто Святим Духом, Який дається кожному віруючому для керівництва на шляху до перемоги над гріхом, та між дарами Святого Духа, якими наділяється віруючий, що ревно служить Господеві. Апостол Павло говорить про дари Духа: "... сказано: "Піднявшись на висоту, Ти полонених набрав і людям дав дари!"

"Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового, аж поки ми всі не досягнемо з'єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти ..." (Ефес. 4:11-13).

Із цих слів нам стає зрозуміло, що не всі віруючі отримують однакові дари. Одні отримують один дар, інші - інший. Дух розподіляє ці дари "кожному осібно, як Він хоче" (1Кор.12:11). Апостол відкриває нам, що дари Духа різні, і дари, отримані одним християнином, як правило, відрізняються від дарів іншого.

Першим серед дарів Павло називає мудрість, потім знання, далі йдуть віра, дар зцілення, чудотворення, пророцтво, розрізнення духів, різні мови і тлумачення мов. На жаль, церква в Коринті неправильно зрозуміла призначення дарів, і це викликало в апостола тривогу. Там існувала думка, що найбільше значення з усіх дарів має дар різних мов і дар тлумачення. Внаслідок цього виникло розділення церкви. Апостол пояснює, що істинні духовні дари перебувають у гармонії один з одним, і вияв одного з них жодною мірою не знецінює іншого.

Найважливішою рисою християнства є любов. Вона - плід Духа.

"А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, здержливість, лагідність" (Гал.5:22-23).

"Коли я говорю мовами людськими й ангельськими, та любові не маю,- то став я як мідь та дзвінка або бубон гудячий!" (1Кор.13:1).

Помилкове розуміння дарів та їхнього призначення може призвести до порушення порядку, до сум'яття і розділення у Церкві. Дух Святий провадить нас до правди (див. Івана 16:8). Найбільше ми повинні дбати про плоди Духа в нашому серці і характері, а Бог наділить нас Своїми дарами так, як вважає за необхідне для удосконалення Свого народу і Церкви. Дух діє в нас, а не ми примушуємо Його діяти для нас.

Церква ніколи не буде досконалою без дарів Святого Духа, ніколи не укріпиться лише людськими засобами. Господь щедро наділить нас Своїми дарами, коли ми будемо духовно готові прийняти їх. Тільки вони зможуть визначити обличчя Церкви. "Аж поки ми всі не досягнемо з'єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти" (Ефес. 4:13).

8. Пізній дощ

П'ятидесятниця була "раннім дощем", коли християнська Церква тільки зароджувалася, і зерно Слова Божого потребувало "вологи" (див. Йоіл 2:23). З того часу минули століття. Вістка про спасіння стала відома майже всьому родові людському. Настав час для "пізнього дощу", який напоїть колосся і приготує його до жнив. Звернімося до пророцтва про майбутні дні, коли Дух Святий злине на Церкву: "І буде потому,- виллю Я Духа Свого на кожне тіло, і пророкуватимуть ваші сини й ваші дочки, а вашим старим будуть снитися сни, юнаки ваші бачити будуть видіння. І також на рабів та невільниць за тих днів виллю Духа Свого" (Йоіл 3:1-2).

Пророк говорить нам, що перед Другим приходом Ісуса Христа Господь зіллє силу Святого Духа на кожну розкаяну людину, аби приготувати її до Небес. Чи готові ви до прийняття пізнього духовного дощу? Чи наповнене ваше сьогоднішнє життя Святим Духом? Підкріплені Духом, чи зможете ви стати співробітниками Господа у збиранні останнього врожаю?

Дорогий Отче! Подателю усяких благ! Сьогодні я славлю Тебе за обіцяний Тобою дар Святого Духа. Ісусе, Спасителю мій! Прийди і перебувай у мені Духом Своїм і силою його відверни мене від гріха, допоможи мені день за днем звільнитися від нього. Духа Святого пошли мені, керуй моїм життям і зміцнюй мене. В Ім'я Ісуса прошу. Амінь.


Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  ... -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24

Меню сайта
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
*** Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианский форум, библиотека, каталог сайтов. Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Церкви.com