Суббота, 18.05.2024, 10:08
Приветствую Вас Гость | RSS


Церковь Адвентистов седьмого дня
              г.Конотоп

Чи близький прихід Христа - урок №06

Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  ... -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24


Урок № 6
"Чи близький прихід христа? "

Один чоловік, перебуваючи в глибокій скорботі через смерть коханої дружини, вирішив зупинити вci годинники в будинку i ніколи більше не заводити їx. Зi смертю дорогої людини час зупинився для нього.

Біблія говорить, що саме Бог наповнює час змістом. Уci часи i періоди перебувають у Його руках (див.Дії 1:7). І одного разу стрілки Божого годинника дійдуть до такої позначки, коли "... часу вже не буде ..." (Об'явл. 10:6)

1. Наближається час Приходу Христа

У Божому Плані спасіння світу визначені вci основні події історії Землі та час їxнього виконання. Так, наприклад, icyc народився у Віфлеємі саме в той час, який був визначений у Божому календарі.

Про це ми читаємо: "Як настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина ..." (Гал.4:4).

Так само i Своє служіння Господь почав у визначений час. Свою проповідь наш Спаситель розпочав словами: "Збулися часи,- i Боже Царство наблизилось. Покайтеся i віруйте в Євангелію!" (Марк. 1:15).i розп'яття Ісуса - кульмінація Його спасаючої мiciї - відбулося у визначений Богом час. "Бо Христос, коли ми були ще недужі, своєї пори помер за нечестивих" (Римл. 5:6).

Після Своєї смерті icyc воскрес i вознісся на Небо. Тієї миті, коли учні спостерігали за Його піднесенням на Небо, їм з'явилися ангели і повідомили, що Христос вдруге прийде в цей світ (див. Дії 1:9-11). Саме відтоді християни чекають повернення свого Спасителя. Бог визначив час Другого приходу Христа: "І щоб послав заповідженого вам icyca Христа, що Його небо мycить прийняти аж до часу відновлення всього, про що провіщав Бог від віку устами вcix святих пророків Своїх!" (Дії 3:20-21). Богові відомий точний час цієї події, аж до дня i години: "Про день же той чи про годину не знає ніхто: нi Анголи на небі, нi Син, - тільки Отець" (Марк. 13:32).

Ми не знаємо, який день i годину Бог визначив для цієї чудової події, Приходу Христа, але наш Отець не залишив нас у незнанні i невизначеності, бо нам дано знати, в який час ми живемо. Біблія попереджує нас, що світ наближається до свого кінця.

За певними прикметами ми легко передбачаємо прихід весни. Так само ми можемо дізнатися, що Прихід Христа "під дверима", якщо будемо уважними до виконання біблійних пророцтв. Вони передують поверненню нашого Спасителя. Сам Він сказав про це так: "Від дерева ж фіґового навчіться прикладу: коли віття його вже розпукується i кинеться листя, то ви знаєте, що близько вже літо. Так i ви: коли все це побачите, знайте, що близько,- під дверима!" (Матв.24:32-33).

Які ж із ознак Другого приходу Христа ми зауважуємо?

2. Тeперішній стан людства вказує на скорий Прихід Христа

Біблія говорить нам, що часи перед Приходом Христа будуть надзвичайно складними - багато тривог, лих i небезпек. Ця епоха характеризується крайнім егоїзмом, матеріалізмом i повним занепадом моралі.

"Знай же ти це, що останніми днями настануть тяжкі часи. Будуть бо люди тоді самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, невдячні, непобожні, нелюбовні, запеклі, осудливі, нестримливі, жорстокі, нена­висни­ки добра, зрадники, нахабні, бундючні, що більше люблять розкоші, аніж люблять Бога,- вони мають вигляд благочестя, але сили його відреклися" (2Тим.3:1-5).

Тут поданий точний опис сучасного світу! Постійне праг­нення суспільства до безмежної свободи дій призвело до загрозливих наслідків. Куди б ми не глянули, скрізь бачимо виконання пророцтва апостола Павла.

"Самолюбні".

Про стан сучасної людини Новий Заповіт свідчить: "Будуть бо люди тоді самолюбні". "Я хочу" - девіз сучасної людини. І вона аж ніяк не співвідносить своє "хочу" з інтересами оточуючих. Сьогодні опанував людьми егоїзм.

"Грошолюбні".

Нестримне прагнення жити краще, ніж сусід, призвело до справжньої гонитви за все більшою кількістю речей. Людина стає їxнім рабом.

"Батькам неслухняні, невдячні".

За останні роки молодь віддалилася від впливу й опіки батьківського дому; ідеали i прагнення батьків стали чужими для дітей. За даними статистики, щороку з дому втікають тисячі підлітків. У пошуках "вільного життя" перебуває молодь з різних соціальних верств.

Усе це призводить до порушення відносин між людьми. Перехожі можуть спостерігати, як на вулиці б'ють людину, але нixто не намагається захистити нещасного. Своє байдуже ставлення люди пояснюють небажанням втручатися в чужі справи.

Запеклі".

Сьогодні кожен із чотирьох шлюбів закінчується розлученням. Ця цифра має тенденцію до зростання. У деяких регіонах кількість розлучень досягла 70 на 100 шлюбів. Деякі соціологи вважають це фатальною ознакою для суспільства. Один з учених заявив: "Жодне суспільство не спроможне вижити, якщо руйнуються ciм'ї". Інші соціологи проводять паралель між нашим часом та давньоримським суспільством напередодні падіння імпepiї, коли сімейне життя також зазнавало глибокої кризи.

"Жорстокі, ненависники добра".

У світі неухильно зростає злочинність. Мало хто з нас наважиться вийти пізно ввечері на вулицю, але в окремих міських районах досить небезпечно з'являтися і вдень. Ми ставимо міцні замки, навішуємо ланцюги i клямки, аби захистити себе від гpaбiжникiв.

Не потрібно особливої статистики, щоб зрозуміти, як із кожним днем зростає злочинність. Візьміть будь-яку газету, послухайте будь-який випуск новин, i вас вразить потік повідомлень про безглузді жорстокі злочини. Біблія говорить: "А люди лихі та дурисвіти матимуть ycпix у злому ..." (2Тим.3:13). Останні дні, згідно з Біблією, будуть відзначені неухильним зростанням беззаконня. Влада безсила подолати хвилю злочинності. Є лише один рятівний засіб - Прихід icyca Христа.

"Мають вигляд благочестя, але сили його відреклися" (2Тим.3:5). Сьогодні ми бачимо, що більшість ревних християн мало чим відрізняються від свoїx невіруючих сусідів. Вони так само одягаються, їдять, випивають i палять. І віруючі, i невіруючі вдаються до тих самих сумнівних задоволень. Таку картину мож­на спостерігати по всьому світу. І Господь попередив нас про це. Зовнішнє благочестя - це аж ніяк не справжнє благочестя.

Безперечно, наш світ повністю відповідає тим ознакам, які передують Приходу Христа.

Звернімося до пророцтв Христа. biн говорив про особливі ознаки, які повинні нас переконати в Його швидкому поверненні.

3. Ознаки близького Приходу Христа, передвіщені Ним Самим

Незадовго до того дня, коли icyc був розп'ятий, учні запитали Його: "Скажи нам ... яка буде ознака приходу Твого й кінця віку?" (Матв.24:3).

Христос указав їм на особливі ознаки, які мали статися на Землі, зокрема в природі, суспільстві, релігії.

а) Світ природи

icyc провіщав, що про Його Прихід засвідчать численні природні лиха. "... І голод, мор та землетруси настануть місцями" (Матв. 24:7). "... Тривога людей на землі, i збентеження від шуму моря та хвиль ..." (Лука 21:25).

За останні роки ми стали свідками страшних землетрусів, руйнівних стихій, голоду. У bipмeнiї й Ірані від землетрусів загинули тисячі людей. Африка страждає від голоду. Катастрофою століття назвали циклон, який пронісся над Пакистаном у 1970 р. Руйнівна стихія зібрала страшний "урожай" - мільйони людських життів.

Природні лиха провіщають про скорий Прихід Христа.

Підрахувавши лише ті землетруси, що призвели до людських жертв i завдали матеріальних збитків, Британська Асоціація розвитку наук повідомила: кожне сторіччя нашої ери відзначається стійким зростанням кількості руйнівних землетрусів. Якщо в першому сторіччі їx було всього 15, то в дев'ятнадцятому - 2119! xiбa ці дані не підтверджують пророцтва icyca?

Іcyc описує й iншi ознаки: "І зараз, по скорботі тих днів, сонце затьмариться, і місяць не дасть свого світла, i зорі попадають з неба, i сили небесні порушаться" (Матв.24:29).

Чи здійснилося це пророцтво Господа?

19 травня 1780 р. сонце дійсно затьмарилося. Цього дня раптово Північну Америку оповила темрява, яка тривала близько 14 годин. Темрява була настільки густою, що люди не могли без свічки читати, визначити час, приймати їжу i займатися звичайними справами. Птахи зі страху тулилися одне до одного. На невеликій відстані не можна було розрізнити жодного предмета. Усе мало такий вигляд, наче настала глибока ніч.

Причини даного явища невідомі. Очевидно одне: це не було звичайне затемнення.

Люди, які вдень опинилися у нічній пітьмі, чекали сходу місяця. І хоч була пора повного місяця, вони так i не побачили місячного сяйва. Лише о другій годині ночі помітили туманне криваво-червоне сяйво, з точністю передречене у книзі пророка Йоіла (3:4).

Через 50 років, 13 листопада 1833 р., відбувся надзвичайний зорепад, провіщений icycом. Метеоритний дощ, що спостерігали тоді, i сьогодні вважається одним з найбільш грандіозних, описаних будь-коли раніше.

На великій території люди могли спостерігати дивовижне явище: усе небо було "прошите" метеоритами, що залишали за собою сяючі стежки. Лише наступного дня згас цей дивовижний фейерверк. Понад чотири години населення західної півкулі спостерігало мільйони падаючих на землю зірок. Світло від них було настільки яскраве, що можна було читати газету. Досі світ ще не бачив нічого подібного.

Іcyc передрік ці події та час їxнього виконання. Зауважте, що такі ознаки повинні були з'явитися "по скорботі тих днів" (Матв.24:29). Яких днів? У цьому ж розділі в попередніх віршах Христос розповідає про ті гоніння, яких зазнають Його послідовники. Він посилався на пророка Даниїла, який провіщав про гоніння істинних християн. Це пророцтво здійснилося, коли в добу Середньовіччя мільйони людей пішли на смерть, не бажаючи зректися віри. До середини Хviii століття гоніння припинилися, i, уявітъ собі, згідно з пророцтвами, зразу ж "по скорботі тих днів" на небі з'явилися передречені Христом ознаки, про які йшлося вище. Як ми бачимо, пророчий годинник нашого Бога працює безпомилково!

б) Політичне становище суспільства

Христос сказав, що ознакою Його скорого Приходу будуть війни, які охоплять увесь світ. "Ви ж про війни почуєте, i про воєнні чутки ... Бо повстане народ на народ i царство на царство ..." (Матв.24:6-7).

У нашому столітті світ розхитали постійні зіткнення міждержавних амбіцій. До цього часу людство не знало світових війн, нині ж майже кожному народові довелося брати участь у цих кровопролитних битвах.

Після закінчення Другої світової війни світ увійшов у нову епоху - атомну. Відтепер над yciєю планетою нависла загроза ядерного знищення. Ми живемо з постійним усвідомленням того, що від натиснення певної кнопки наш світ у будь-яку хвилину може перетворитися на купу руїн. Біблія говорить, що Господь прийде "... знищити тих, хто нищить землю" (Об'яв.11:18). За останні роки небезпека загибелі Землі стала особливо відчутною.

Після Другої cвiтовoї війни світ став свідком військових конфліктів у kopeї, В'єтнамі, Африці, на Середньому i Близькому Сході, в Югославії. Політичний горизонт суспільства переважно "затьмарений", i державні діячі вcix країн з постійною тривогою вдивляються в нього, намагаючись визначити, звідки прийде чергова "хмара". Досі головною небезпекою для людства залишається ядерне знищення, головною ж надією - мир. Біблія дає точну картину останніх днів. icyc говорить: "І будуть ... тривога людей на землі, i збентеження ... люди будуть мертвіти від страху й чекання того, що йде на ввесь світ, бо сили небесні порушаться" (Лука 21:25-26).

Напередодні Приходу Христа люди намагатимуться знайти шляхи мирного співіснування. Але ми, на жаль, бачимо, що спроби свого часу Ліги Націй, а тепер Організації Об'єднаних Націй забезпечити мир у світі виявляються марними. І в Біблії читаємо: "І рани народу Мого легковажно лікують, говорячи: "Мир, мир", а миру нема!" (Єрем. 6:14). "Бо коли говоритимуть: "Мир i безпечність", тоді несподівано прийде загибіль на них ..." (1Сол. 5:3).

Про мир турбуються не лише державні діячі. Сьогодні слово "мир" - пароль молодого покоління. Його ми читаємо на автомобілях, будинках, одязі етикетках. Ми опинилися в дивній ситуації: людина постійно мpiє про мир, а живе в суспільстві, де панують насильство i безперервні війни. Біблія провістила такий стан людського роду, вказавши, що вічний мир запанує на Землі лише з Приходом Христа. Таким чином, наш світ підійшов до тiєї межі, коли для нього залишається єдиний вихід i надія: скорий Прихід Христа.

в) Моральний занепад суспільства

icyc говорив Своїм учням, що в останні дні зросте беззаконня. Відносини між людьми здебільшого визначатимуться гріховними мотивами.

Сьогодні навряд чи можна назвати точну кількість наркоманів. Значну частину їx становлять підлітки. Різні види наркотиків проникли в ciм'ї i школи, викликавши численні проблеми, зокрема неймовірний рівень злочинності.

icyc порівнює моральний стан сучасного світу з мешканцями Содома: "Так само, як було за днів Лотових ... Так буде й того дня, коли Син Людський з'явиться!" (Лука 17:28, 30).

Содом став синонімом морального занепаду, особливо у сфері розваг i тілесних насолод. Сьогодні ми спостерігаємо, що світ заполонила порнографія. Ми вже не дивуємося, коли бачимо непристойні картинки в кіосках, на екранах телевізорів. Нас не дивує, що переважає сексуальна тематика в рекламах. Секс сприймається як товар, який можна добре збути через відеофільми. Чи можуть зрівнятися з нами Содом i Гомора в сексуальній розбещеності? Безперечно, у моральній деградації ми залишили їx далеко позаду!

Єдине, що може врятувати нас від подальшого падіння, - це повернення Христа на Землю. Такі заходи, як допомога хворим, поліпшення життєвих умов мешканців нетрищ, підвищення рівня добробуту, справді, можуть принести деяке полегшення. Але, на жаль, ми забуваємо першопричину такого злиденного стану суспільства - гpix. Гpix спонукує цілі раси i народи нена­видіти i знищувати одні одних. Гpix є причиною хвороб, злиднів i морального занепаду. Але оскільки більшість людей, за свідченням Біблії, так ніколи i не прийме Христа, єдиним виходом із цього становища є Прихід icyca i знищення Ним гpixa. Стан нашого суспільства показує, що Другий прихід близько. Біблійні пророцтва здійснюються.

г) Релігійний світ

Слово Боже повідомляє, що в останні дні всюди буде відчутний масовий відхід від біблійних істин. Зберігаючи незмінною свою форму, релігія значною мірою втратить свій духовний зміст. Апостол Павло, звіщаючи першим християнам про Прихід icyca, пророкував: "Хай нixто жодним способом вас не зведе! Бо той день не настане, аж перше прийде відступлення ..." (2Сол.2:3).

Протягом століть християнство відбивало напади з боку cвiту. Але сьогодні воно, на жаль, руйнується із середини. У наш час чимало служителів Церкви вважають книгу Буття збіркою міфів i легенд. А декотрі критикують основні догми християнства, заявляючи, що icyc був тільки людиною. Вони заперечують непо­рочне зачаття, беруть під сумнів воскресіння Христа з мертвих.

"А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних i наук демонів..." (1Тим.4:1).

Біблія зазначає, що люди не захочуть слухати слова Істини: "Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть coбi вчителів, щоб вони їхні вуха влещували. Вони слух свій від правди відвернуть та до байок нахиляться" (2Тим.4:3-4).

З багатьох кафедр звучать слова не про скорий Другий прихід icyca, а про Його духовне з'явлення віруючому. Людські розуміння замінили біблійні істини. Тому цілком виправданим видається питання, поставлене Господом: "Та Син Людський, як прийде, чи Він на землі знайде вipy?" (Лука 18:8).

icyc указав i на другу ознаку Свого скорого Приходу: "І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам yciм. І тоді прийде кінець!" (Матв. 24:14).

Перед Приходом Христа весь світ матиме благословенну можливість почути Євангеліє спасіння. Вістка про Його скорий Прихід буде донесена до кожної людини. xiбa сьогодні ми не є свідками виконання цього пророцтва? Технічні засоби сприяють швидкому поширенню Благої вістки, i тепер немає такого ку­точка світу, якого б вона не досягла.

У наші дні люди вмить дізнаються про останні події. За допомогою супутників ми бачимо, що відбувається на другій півкулі Землі, на Місяці або в глибині космосу. Донедавна важко було coбi уявити, що слова Євангелія можуть водночас звучати для вcix мешканців Землі. Сучасна апаратура спроможна зробити так, що промова однієї людини може одночасно звучати на багатьох мовах. Це дає змогу звернутися до кожної людини. В останні часи, згідно з біблійними пророцтвами, буде спостерігатися бурхливе зростання знань. Господь сказав Даниїлові: "... І так розмножиться знання" (Дан.12:4).

Сьогодні бачимо, як здійснюються ці пророцтва. Життя людей, яким зараз близько вісімдесяти, починалося в епоху кінської тяглової сили, а закінчується в еру космічних досліджень. Ще 150 років тому життя людини було подібне до життя людей біблійних часів. Кінь був найшвидшим засобом пересування. Автомобіль з'явився лише через 50 років, а літак - ще набагато пізніше. Не було фотографiї, радiо, телебачення, телефону, телеграфу, холодильникiв, кондицiонерiв. Не застосовували анестезiю при операцiях. Сьогоднi ми без особливого хвилювання спостерiгаємо за людиною, яка летить у космос. Ми чекаємо її щасливого повернення у визначений час, наче йдеться про прибуття поїзда.

За останнi 75 рокiв знання зросло в багато разiв порiвняно з попереднiми столiттями. Дев'яносто вiдсоткiв ycix вчених, якi будь-коли жили на нашій Землi, живуть сьогоднi. Божий задум щодо такого намноження знань полягає в тому, щоб донести Євангелiє до кожної людини на свiтi. І сьогоднi вicткa про спасiння кров'ю Христа i Його близький Прихiд проповiдується у 192 країнах, де проживає 98% населення Землi. Євангелiє все бiльше вiдкривається свiтові. Близький той час, коли благовiщення завершиться, "i тодi прийде кiнець!"

4. Чи можемо ми бути впевнені?

Чи можемо ми бути впевненi в тому, що живемо в останнi днi свiту? Бiблiя вiдповiдає i на це питання.

"Насамперед знайте оце, що в останнi днi прийдуть iз насмiшками глузiї, що ходитимуть за своїми пожадливостями, та й скажуть: "Де обiтниця Його приходу? Бо вiд того часу, як позасинали нашi батьки, усе залишається так вiд початку творiння" (2Петр.3:3-4).

Але сьогоднi ми не можемо сказати, що все у свiтi "... залишається так вiд початку творiння". Нiколи ранiше людина не мала такої страшної можливостi знищити свiт. Нiколи ранiше xiмiчнi відходи виробництва не становили такої загрози для життя. Нiколи ранiше людина не спостерiгала такого повного здiйснення бiблiйних пророцтв. Тому icyc залишається єдиною надiєю нашого свiту.

Стрiлки небесного годинника показують, що до визначеного термiну залишилося зовсiм небагато часу. "Бо Вiн визначив день, коли має справедливо судити цілий свiт через Мужа, Якого настановив ..." (Дії 17:31).

Ми непохитно вiримо в Другий прихiд Христа. Визначенi Господом терміни неухильно наближаються.

Сьогоднi, навiть подорожуючи сучасними реактивними лiтаками, ми не завжди дістаємося до місця призначення вчасно, але це людськi мiрки; натомість, встановленi Господом терміни точні. Прихiд Христа близький i звершиться у визначений Ним час.

Зло огорнуло світ темрявою, проте це не може зупинити Спаси­теля. Наше перебування з Ним у Вiчному Царстві також не викликає в нас сумнiву, бо це обiцяв Господь. Чи бажаєте ви з радiстю очікувати Приходу icyca? Адже Христос обiцяв вам вiчне життя. Чи готові ви присвятити Йому своє життя?


Изучаем вместе » Нове Життя » 1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  ...6 -  7 -  8 -  9 -  10 -  11 -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  17 -  18 -  19 -  20 -  21 -  22 -  23 -  24

Меню сайта
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
*** Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианский форум, библиотека, каталог сайтов. Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Церкви.com